ARĒNA 2022

JAUNUMS – tas ir apzīmējums, kas šogad raksturo visas sešas Jaunā mūzikas festivāla ARĒNA programmas, ar kurām varēsim iepazīties vien trijos vakaros no 23. oktobra līdz 8. novembrim Rīgas Reformātu baznīcā.

Lasīt vairāk

SOROKINA. ATOMOS. 11 JAUNDARBI
Trešdien, 26. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā
Koncerta programma.pdf

Vīnē dzīvojošās latviešu dziedātājas Helēnas SOROKINAS pirms pāris gadiem izteiktajam aicinājumam rakstīt kompozīcijas alta balsij bez pavadījuma, lai skaņās tulkotu pandēmijas laikā izdzīvoto emociju gammu, līdz šim atsaukušies jau vairāk nekā 30 dažādu tautību komponisti, tostarp arī mūsu Andris Dzenītis, Līva Blūma, Gundega Šmite, Krists Auznieks, Edgars Ragisnkis un citi.  Jaunrades veicināšana ir arī viena no būtiskākajām saksofonu kvarteta ATOMOS darbības šķautnēm. Viņu uzmanības lokā šoreiz būs Filipa Glāsa hipnotizējošā maģiskuma cauraustās partitūras, kā arī pašmāju skaņražu jaundarbi. Šis vakars sola jaunas skaņveides iespējas, tembrālās nokrāsas, emocionālās izteiksmes nianses un vienpadsmit pirmatskaņojumus! 

Lasīt vairāk

BARTOKS. SKUĶE. AUZIŅŠ
Svētdien, 23. oktobrī, plkst. 16.00 Rīgas Reformātu baznīcā
Koncerta programma.pdf

Jaunās mūzikas festivāla ARĒNA šī rudens pirmajā koncertā satiksimies ar diviem ārkārtīgi dinamiskiem un ļoti atšķirīgiem duetiem. Koncerta 1. daļā dzirdēsim temperamentīgās vijolnieces Magdalēnas GEKAS un japāņu pianista Kišina NAGAI programmu, kurā skanēs Bēlas Bartoka un Pētera Etveša kompozīcijas, kā arī Evijas Skuķes jaundarbs. 2. daļā - saksofonista un komponista Kārļa AUZIŅA programma Still Nature, ko viņš veidojis kopā ar aizrautīgo pianistu Rihardu PLEŠANOVU. 

Lasīt vairāk

BULĒZS. KSENAKIS. PETRAŠKEVIČS. DZENĪTIS
Otrdien, 8. novembrī, plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā
Koncerta programma.pdf

Šīgada ARĒNU noslēgs divām 20. gadsimta mūzikas leģendām veltītā koncertprogramma, kurā dzirdēsim līdz smalkākajai niansei noslīpētas harmoniskās struktūras un rūpīgi izstrādātu ritma valodu. Rīgas Reformātu baznīcu vispirms pieskandinās duets, kurā apvienojusies igauņu flautiste Monika MATĪSENA un vācu pianists un diriģents Mihaels VENDEBERGS. Viņu sniegumā skanēs Pjēra Bulēza, igauņu Helēnas Tulves un Galinas Grigorjevas un mūsu pašu lieliskā skaņu juveliera Jāņa Petraškeviča jaundarbs. Savukārt koncerta 2. daļā – Andra Dzenīša Canti della peste un šīgada jubilāra Jaņņa Ksenaka iespaidīgais opuss Pléïades, kuru atskaņojumam spēkus apvienojuši lietuviešu mūziķi Pāvels GINTERS (Pavel Giunter), Sigits GAIĻUS (Sigitas Gailius) un Andrjus REKAŠUS (Andrius Rekasius) no ansambļa GIUNTER PERCUSSION un mūsu perkusionisti Guntars FREIBERGS, Mikus BĀLIŅŠ un Edvards Paulis MUZIKANTS, kā arī baritons Armands SILIŅŠ. 

Lasīt vairāk

Biļetes

BIĻEŠU PARADĪZES kasēs
(tālr. 9000 2000),
koncertu norises vietās

Raidierakstu cikls

Arēna runā

ARĒNA 2022

Magdalēna GEKA, vijole
Kišins NAGAI (Kishin Nagai, Japāna), klavieres
Kārlis AUZIŅŠ, saksofons
Rihards PLEŠANOVS, klavieres
Helēna SOROKINA (Austrija), balss
Saksofonu kvartets ATOMOS
Monika MATĪSENA (Monika Mattiesen, Igaunija), flauta
Mihaels VENDEBERGS (Michael Wendeberg, Vācija / Šveice),  klavieres
Armands SILIŅŠ, baritons
Guntars FREIBERGS, Mikus BĀLIŅŠ un Edvards Paulis MUZIKANTS (sitauminstrumenti)
GIUNTER PERCUSSION